Deva Partisi Elazığ İl Teşkilatı, Baskillilerle Bir Araya Geldi

Deva Partisi Elazığ İl Teşkilatı, Baskillilerle Bir Araya Geldi

DEVA Partisi Elazığ  İl Başkanı Mehmet Kangal, Baskil ziyareti ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Baskil ilçemize yapmış olduğumuz ziyaret neticesinde Baskil ilçemizin sorunları yerinde tespit edilmiş olup, Baskilli vatandaşlarımızla samimi bir sohbet gerçekleştirmiş bulunmaktayız. İlimizin en eski ilçelerinden olan Baskil ilçemiz, gerek ulaşım kolaylığı, gerekse verimli tarım arazileri bakımından, çok büyük bir potansiyeli içinde bulundurmakla beraber maalesef, mevcut iktidar tarafından adeta kaderine terk edilmiştir. Çaldığımız her kapıdan, selam verdiğimiz her kişiden adeta bir dokunup bin ah işitilmiştir. Esnaf çaresizlik içerisinde, gençler geleceği umutsuz bir  biçimde, hayatlarını zor şartlar altında idame ettirme mücadelesi vermektedir.

Elazığ- Baskil  Karayolu’nun, yıllardır söz verildiği halde yapılmamış olması, en kaliteli kayısının Baskil'de yetiştirilip ancak pazarının başka illerdeki tüccarlar tarafından yönetilmesi,  Baskilli kayısı üreticilerimizi her geçen gün daha da zora sokmaktadır. İlçeye devlet hastanesi yapılmış olmasına rağmen, sağlık hizmetlerinin hastane şartlarında olmaması,  vatandaşlarımızın şikayetleri arasındadır. Depremden en çok etkilenen ilçelerden olmasına rağmen, henüz deprem konutları teslim edilmemiş olup , vatandaşlarımız gelen kış mevsiminde ne yapacaklarını bilmediklerini, depremden dolayı, mağduriyetlerinin giderilmediğinden dert yanmaktadır.

 Baskil'in, turizm konusunda da büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten vatandaşlar,  turizm konusunda da diğer konularda olduğu gibi, Baskil'in sahipsiz  bırakıldığını dile getirmişlerdir. DEVA Partisi olarak, şirin ilçemiz Baskil'in sorunlarını yerinde tespit etmiş olup, Baskilli vatandaşlarımızın her daim yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. Baskil ve Baskil insanı kaderine, sahipsizliğe terk edilmeyecektir. Gerek ulaşım, gerek kayısı, işsizlik, sağlık sorunları ve turizm gibi kronikleşmiş sorunlarını çözüme kavuşturmak için,  sürekli mücadele etmeye devam edeceğiz. “

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER