DEVA Partisi Elazığ öğrenci yurtlarının erken açılmasını istedi.

DEVA  Partisi Elazığ  öğrenci yurtlarının erken açılmasını istedi.

DEVA  Partisi Elazığ  İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Ahmet Batuhan Gürel öğrenci yurtlarının erken açılmasını istedi.

Gürel öğrenci yurtlarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İlimizde bulunan Fırat Üniversitesi 4 Ekim tarihinde eğitime başlıyor. Bu sebeple; şehir dışında yaşayan öğrenci arkadaşlarımız şehrimize gelmeye başladılar. Arkadaşlarımız, barınma konusunda çeşitli problemler yaşamaktadır. Şehrimizde artan ev kiraları, özel yurtlardaki yoğunluk ve kontenjanların az olması öğrenci arkadaşlarımızı kara kara düşündürmektedir.

 KYK Yurtları’ ndan arkadaşlarımıza gelen mesajda ‘Bölümünüzün eğitime başlayacağı tarihten en erken bir gün öncesinde yurtlarımızda barınmaya başlayabilirsiniz’ denilmiştir. Fakat bu durum arkadaşlarımızı sıkıntıya sokmaktadır. Memleketlerinden dönerken ulaşım için,  bilet bulmaları ve insan yoğunluğundan kaynaklı COVİD-19 riskinin artmasına sebep olacağından; öğrenci arkadaşlarımız tereddüt yaşamaktadır. Bu nedenlerden dolayı,  KYK yurtlarının daha erken bir tarihte açılmasını öneriyor ve öğrenci arkadaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz.

DEVA Partisi Elazığ Gençlik Çalışmaları Başkanlığı olarak, öğrenci arkadaşlarımızın yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, arkadaşlarımızın sorunları için, çözümler üretmeye çalışıyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın her daim yanlarında olduğunu bilmelerini isteriz. Öğrenci arkadaşlarımıza, ŞİMDİDEN şehrimize hoş geldiniz diyoruz.”

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER