Elazığ'da E-Spor Takımı Kuruldu

Elazığ'da E-Spor Takımı Kuruldu

Elazığ Belediyesi, başta gençler olmak üzere her yaştan oyun ve teknoloji tutkununun ilgisini çekecek yeni bir projeye imza attı. Elazığ Belediyespor Kulübü bünyesinde e-Spor takımı kuruldu.

Dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor dalı olan e-Spor takımı için oyuncu seçmeleri gerçekleştirilecek. Ardından sporcu lisanslama işlemleri yapılarak, oyunculara düzenlenecek ulusal ve uluslararası e-Spor turnuvalarda kendilerini kanıtlama imkânı tanınacak.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada, “Elazığ Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında yer alarak her zaman gençlerimize destek olduk. Şehrimizde spor aktivitelerini artırmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar doğrultusunda Elazığ Belediyespor Kulübü’müz bünyesinde e-Spor takımımızı kurduk” ifadelerini kullandı.

ArıcakNet

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 11:44

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER