Elazığ Vaka sayılarının arttığı 10 il arasında

Elazığ Vaka sayısının arttığı 10 il arasında Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “İlimizde vaka sayılarında artış var. Kişisel tedbirlere; maske, mesafe ve temizliğe uyalım.

Elazığ Vaka sayılarının arttığı 10 il arasında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin kişide bir haftalık toplam yeni korona virüs vaka sayılarının yer aldığı insidans haritasını yayınlamıştı. Haftalık insidans haritasında Elazığ’da vaka oranı 100 binde 364,65 olarak görüldü. Elazığ 15-21 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan ilk 10 il arasına girdi.

Aşılama oranı 70,1 olan kentte vatandaş, vakaların artmaması için daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Herkesin aşı olması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, kurallara uyulması gerektiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yaparak uyarılarda bulunan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “İlimizde vaka sayılarında artış var. Büyüklerimizi ve kronik hastalıkları olanları koruyalım. Kişisel tedbirlere; maske, mesafe ve temizliğe uyalım. Aşılarımızı ihmal etmeyelim. Kendi aşımız Turkovac var” dedi.

ArıcakNet

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2022, 10:49

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER