İçişleri Bakanlığı Elazığ’da 33 personel alacak!

İçişleri Bakanlığı Elazığ’da 33 personel alacak!

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına çeşitli pozisyon ve unvanlarda 3 bin 546 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bakanlığın sözleşmeli personel alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 3 BİN 546 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular, 17-21 Haziran tarihleri arasında "www.icisleri.gov.tr" internet adresinin "Duyurular" bölümünde yayımlanacak olan "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak.

Başvurularda ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla, adayların tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 5 katı aday değerlendirilmeye alınacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 3 BİN 546 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI NASIL?

İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatına kağıt restoratörü, arşiv uzmanı, avukat, psikolog, sosyal çalışmacı, programcı, harita teknikeri, grafiker, bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, harita mühendisi, şehir plancısı, İngilizce mütercim tercüman, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personelinden oluşan 243 sözleşmeli çalışan alacak.

Bakanlığın taşra teşkilatına ise avukat, arşiv uzmanı, sosyal çalışmacı, bilgisayar mühendisi, programcı, elektrik-elektronik teknikeri, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı) ile şoför ve temizlik görevlisinden oluşan 3 bin 303 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

ELAZIĞ’DA 33 PERSONEL ALINACAK

İçişleri Bakanlığının taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere Elazığ’dan da 33 personel alınacak. Elazığ’dan alınacak personellerden 1’i Sosyal Çalışmacı, 1’i lisans mezunu programcı, 11’i Lisans mezunu büro personeli, 8’i ön lisans mezunu büro personeli, 4’ü koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı), 3’ü şoför ve 5’i temizlik personeli olarak görev yapacak.

elazigfirat

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER