Kovancılar'da eğitim gören çocuklar İdlib'e yardım kampanyası ile 85 gıda paketi gönderdi

Kovancılar'da eğitim gören çocuklar İdlib'e  yardım kampanyası ile  85 gıda paketi gönderdi

Kovancılar İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mehmet Kaya Çelik Ortaokulu öğrencileri, okul idaresi tarafından düzenlenen yardım kampanyası ile topladıkları yardımları, zorlu kış şartları altında Suriye’nin İdlib bölgesindeki çadır kentlerde hayatta kalma mücadelesi veren ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Organize edilen yardım etkinliği çerçevesinde yaklaşık 500 öğrenci, gönüllü olarak kendi imkanlarıyla temin ettikleri temel gıda ürünlerini okulda gıda paketlerine dönüştürdü. Okul genelinde ve yüzlerce ailede sinerji oluşturan etkinlik dolayısıyla öğrencilerde kardeşlik ve infak bilincinin somutlaştığı gözlemlendi.

Yardım kampanyası ile ilgili basına demeç veren Kovancılar İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mehmet Kaya Çelik Ortaokulu Müdürü İshak Şakar, okullarında öğrencilerinin yüreğine dokunan bir proje gerçekleştirdiklerini belirterek, bu sayede ecdadımızdan bize yadigâr kalan yardımlaşma ve dayanışma değerlerini diri tutmaya çalıştıklarının altını çizdi.

Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren mazlum Suriye halkının hayatlarına dokunabilmek adına tertipledikleri yardım projesinin, büyük fedakarlıklarla tamamlandığını ve kampanya kapsamında 85 gıda paketinin oluşturulduğunu söyleyen Şakar, kendilerine destek veren öğrenci ailelerine, etkinliği koordine eden eğitimcilere ve yardımlarını muhataplarına ulaştıracak olan İHH Kovancılar Temsilciliği’ne teşekkür etti.

sondakika23

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 09:19

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER