Kurum ve Soylu'dan deprem dönüşümü açıklaması

Kurum ve Soylu'dan deprem dönüşümü açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, programları çerçevesinde Elazığ’a geldi. Elazığ Valiliği’ne geçerek şeref defterini imzalayan Kurum ve Soylu, sonrasında İl Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrasında Bakan Kurum açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, “Elazığ ve Malatya’da toplamda 36 bin konut yapılarak Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem dönüşümlerini Elazığ ve Malatya’da yapmış olduk” diye konuştu.

''ÖDEMELER EYLÜL 2022 İTİBARİ İLE BAŞLAYACAK''

Elazığ genelinde çok önemli bir deprem dönüşümü gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bakan Kurum, “Aynı zamanda belirlemiş olduğumuz rezerv alanlarda da yeni uydu kentleri yapımını yağmış olduk. Bu çerçevede konutlarımızın yaklaşık 18 bin konutumuzu teslim ettik. Etaplar halinde de teslim süreci devam ediyor. Vatandaşlarımızın kentsel dönüşümle ilgili ödemeleri nasıl olacağıyla ilgili bir beklentileri vardı. Onu da bugün yapmış olduğumuz istişarelerde hep birlikte karar vermiş olduk. Bu çerçevede konut bedelleri AFAD’da vermiş olduğumuz hak sahipleri ile vatandaşlarımızın almış olduğu konutların yakın bedeller olacak. Ödemeleri de Eylül 2022 itibari ile başlayacak. Faizsiz bir şekilde 18 yıl eşit taksitle ödemelerini gerçekleştiriyor olacaklar. Bu da deprem dönüşümünde vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına attığımız bir adımdı” şeklinde konuştu.

ArıcakNet

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 16:03

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER