Son Uçak da Kalktı Elazığ Havalimanı Kapatıldı

Son Uçak da Kalktı Elazığ Havalimanı Kapatıldı

Elazığ Havalimanı bugün itibariyle 45 gün süre ile kapalı kalacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından daha önceden Elazığ Havalimanı’nın pist bakım çalışmaları nedeniyle 1 Ekim tarihinde kapatılacağı açıklanmıştı. REKTÖR GÖKTAŞ’IN GİRİŞİMLERİYLE ERTELENMİŞTİ Bu açıklamanın ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, eğitimin başlayacak olması dolayısıyla havalimanının kapatılma süresinin ertelenmesini talep etmiş ve Rektör Göktaş’ın bu talebi olumlu karşılanarak Elazığ Havalimanı’nın kapatılma süresi 15 Ekim 2021 tarihine ertelenmişti. Elazığ’da havalimanının kapatılma süresinden bir gün önce 14 Ekim 2021 tarihinde Elazığ’dan vatandaşlar son uçuşlarını gerçekleştirdiler. Elazığ’dan son olarak saat 21.30 ve 21.40 itibariyle iki uçak kalktı.

SON UÇAK KALKIŞ YAPTI 14 Ekim’de Saat 21.30’da Elazığ – İstanbul uçağı kalkış yaptı. Daha sonra ise saat 21.40’da Elazığ – Ankara uçağı kalkış yaptı. Böylelikle Elazığ Havalimanı’nın 45 kapatılmadan önceki son uçuşları da gerçekleşmiş oldu. VATANDAŞLAR KOMŞU ŞEHİRLERDEN SEYAHAT EDECEKLER 45 gün süre ile Elazığ’dan farklı şehirlere uçmak isteyen vatandaşlar komşu şehirlerde bulunan havalimanını kullanarak seyahat edecekler. Bu kapsamda vatandaşların mağduriyetlerinin giderilebilmesi açısından TURSAB Elazığ’dan komşu şehirler olan Malatya ve Bingöl Havalimanı’na servis yapacaklarını açıklamıştı.

MALATYA’YA SERVİS SAATLERİ Elazığ’dan Malatya havalimanı için servis saatleri gece, 02.15’te, gündüz 08.00 ve 11.30, akşam ise 15.30 olarak belirlendi. Elazığ Havalimanı bugün saat 00.00 itibariyle 45 gün süre ile pist bakımı dolayısıyla kapatıldı.

elazigsonhaber

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER