Türkiye Bocce Şampiyonasından Elazığ’a Şampiyonluklar Geldi

Türkiye Bocce Şampiyonasından Elazığ’a Şampiyonluklar Geldi

Antalya Kemer’de gerçekleştirilen Türkiye Bocce Petank (Minikler-Yıldızlar-Gençler-Kadınlar-Erkekler) Şampiyonası’na Elazığ’ı temsilen katılan sporcular, 6 dereceyle ilimize döndüler.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) İl Temsilciliği koordinesinde müsabakalarda yer alan sporcularımızdan,

‘Tekler’ kategorisinde;

Yusuf Demirtaş, Küçüklerde Türkiye 2.si,

Pelin Filiz, Yıldızlarda Türkiye 1. si,

Muhammed Yıldız, Gençlerde Türkiye 1. si,

‘3’lü Takım’ kategorisinde

Küçüklerde Türkiye 5.liği,

Gençlerde Türkiye 2.liği,

Kadınlarda Son Sekiz,

‘Altın Nokta’ kategorisinde;

Ahmet Karakaş, Gençlerde Türkiye 3.sü,

Hacı Veli Kırıcı, Büyük Erkekler de Türkiye 2.si oldu.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN yaptığı açıklamada; "Bu sevinci bizlere yaşatan ve paylaşan sporcularımızı tebrik ediyorum. Federasyon faaliyet programında yer alan müsabakalarda ilimizi temsilen katılan 14 sporcumuzdan Türkiye Şampiyonlukları elde ettiler. Tabi bildiğiniz üzere Yakup Kılıç Spor Salonu üstünde yer alan bölgeyi Bocce branşımız için antrenman sahası haline getirdik ve Gençlik ve Spor Kulübümüz ile Gençlik Merkezi Spor Kulübümüz antrenmanlarını burada yapıyorlar. Sonuçlarını da alınan başarılarla görüyoruz elbette. Türkiye Şampiyonasında derece alan sporcularımız Ankara, İstanbul veya Mersin’e davet edilip ve orada tekrar bir müsabaka yapılarak Milli Takıma seçilecekler. Biz elimizden gelen desteğin fazlasını veriyoruz ve sporcularımızın elverişli bir ortamda antrenman yapmaları için sahamızı hazırladık. Bu dereceleri İlimize kazandıran sporcularımızı, antrenörlerimizi ve İl temsilcimiz Resul Ağırtaş’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

elazigsonhaber

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER