Bakan Koca Elazığ'ı uyardı

Bakan Koca Elazığ'ı uyardı

Aylarca kapalı klan esnaf az bir rahatlamanın ardından başlattığı 3’üncü Salçalı Köfte Festivali ile virüse davetiye çıkarıyor. Konserlerde oluşan kalabalıklar karşısında Sağlık bakanı Elazığ’ı uyarırken, Elazığ’da ki yetkililer olası facianın farkında değiller.

Bakan Koca Elazığ'ı Uyarmasına Rağmen, Elazığ'daki Konserlerde İzdiham Yaşanıyor Elazığ koronavirüs vaka artışında Türkiye ikincisi olmuşken şehirdeki konserler ve kalabalık ortamlar vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Elazığ’ı işaret ederek “şimdi daha dikkatli olmalısınız” demesine rağmen oluşan görüntüler vatandaşları tedirgin ediyor.

Elazığ’da koronavirüs nedeniyle vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Öyle ki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı tabloya göre Elazığ vaka artışıyla Türkiye ikincisi oldu.

BAKAN KOCA ELAZIĞ’I UYARDI

Vatandaşlar Elazığ’daki bu durum karşısında tedirginken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Elazığ’ın da ikinci sırada olduğu 10 ili işaret ederek “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli” demişti.

KONSERLERDE ADETA İZDİHAM YAŞANIYOR

Bakan Fahrettin Koca’nın Elazığ’la ilgili bu uyarısına rağmen şehirdeki konserler ve kalabalık ortamlarla birlikte yeterli denetimin olmaması vatandaşların tepkisini topluyor. Elazığ'da düzenlenen 3’üncü Salçalı Köfte Festivali üç gündür devam ederken meydanın hınca hınç dolduğu ve maske kuralına dahi dikkat edilmediği görülüyor. Öte yandan konser alanına girişler de HES kodu sorgulaması bile yapılmıyor. Vilayet meydanındaki yaşanılanları gören vatandaşlar duruma tepki göstererek Elazığ’da durum bu kadar kötü iken Türkiye’deki en çok vaka artışının yaşandığı ikinci şehir iken bu süreçte bu konserlerin düzenlenmesinin yanlış olduğunu ifade ediyorlar.

DUYARLI AİLELER TAZİYE DAHİ YAPMAZKEN, KONSER ALANLARI HINCA HINÇ DOLU

Önemli geleneklerimiz arasında yer alan taziyeler bile birçok aile tarafından koronavirüs nedeniyle yapılmazken eğlence görüntüleri başta sağlıkçılar olmak üzere toplumun geniş bir kesimini rahatsız ediyor.

KALABALIK TAZİYELER DE TEDİRGİN EDİYOR

Konserlerle birlikte yoğun katılımlı taziyeler de yine tepki topluyor. Bu süreçte birçok aile duyarlılık gösterip taziye kabul etmezken bazı ailelerin kapalı ortamlarda çok yoğun kalablıklı taziye kabul etmeleri de insanları tedirgin ediyor. Bu listeye yoğun katılımlı, halayların sonunun görünmediği düğünler ve diğer toplu alanlar da dahil edilebilir. Vatandaşlar en azından zirvede olduğumuz bu günlerde bu tür etkinliklere biraz ara verilmesi gerektiğini düşünüyor.

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER