İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN PANDEMİ VE AŞILAMA KONULU İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde yürütülen pandemi çalışmaları ve aşılamada gelinen son durumun ele alındığı “Pandemi Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN  PANDEMİ VE AŞILAMA KONULU İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

12.08.2021 Perşembe günü İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT başkanlığında düzenlenen toplantıya ;  Hizmet Başkanları, ilimizdeki özel ve kamuya ait hastanelerin Yönetici ve Başhekimleri katıldı.

Toplantının amacı ve Elazığ’da ki pandemi süreci hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ Pandemi ile daha etkin bir şekilde mücadele etmek adına ilimizdeki sağlık kurumları yöneticileri ile birlikte ilimiz verileri değerlendirildik. Temmuz ayında ilimizde vefat eden 17 kişiden 15’i aşısız, diğer iki vatandaşın da aşılarını tamamlamadıklarını tespit ettik. Buna karşın kamu, özel ve üniversite hastanelerimizde aşı kapasiteleri artırılmıştır ve randevusuz da aşı yapılmaktadır. Bu nedenle vatandaşların aşı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Hastanelerde Covit kaynaklı hasta yatışlarının artmasının en büyük nedeni ilimizin aşılamada yeterli seviyeye ulaşamadığından kaynaklanmaktadır” dedi.

Daha sonra katılımcılar tarafından istatistiki veriler eşliğinde Covid-19 salgını sürecinde alınan tedbirler gözden geçirilerek,  ilimizdeki  kamu, üniversite ve özel  hastanelerin bünyesinde sürdürülen aşı uygulamaları, filyasyon çalışmaları, günlük test sayıları, yoğun bakım ve rutin hizmetler hakkında genel durum değerlendirmesi yapıldı ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 17:10

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER