Arıcak Belediye Başkanı Yıldırım, Çalışmalarını Anlattı

Arıcak Belediye Başkanı  Yıldırım, Çalışmalarını Anlattı

2014 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen mahalli idareler seçimlerinde Arıcak Belediye Başkanlığına seçilen Ferit Yıldırım, iki dönemlik çalışmalarını tek tek anlattı. YILDIRIM: SORUNLARIN ÇOĞUNU ÇÖZDÜK Başkan Yıldırım, “2018’e kadar bütün 8 mahallemiz var. 8 mahallenin de yüzde 90 üst yapısını tekrar onardık, sıfırdan bitirmiş olduk. Yine aynı şekilde dönemin kaymakamıyla beraber kaymakamlık ve belediye ortaklaşa sosyal yaşam merkezi adı altında bir proje yaptık bitti. Projenin içeriğinde müzik odası, cafeteryası var, kütüphanesi var, bir katı komple apart misafirhane beş yıldızlı otel kalitesinde. O da dışarıdan buraya hizmet etmek için gelen kamu çalışanlarının kaldığı bir mekan. İlçemiz Elazığ’a 115 kilometre uzaklıkta. Sağlık ocağımız vardı, sağlıkla alakalı zaman zaman sıkıntılar yaşıyorduk. Birçok vakadan dolayı hastalarımızı buradan maalesef ildeki hastaneye sevk etmek zorunluluğu doğuyordu. Çok şükür verdiğimiz uğraş, çaba sonucunda Arıcak’ta güzel seyir tepesi dediğimiz bir yerde 10-11 yataklı bir ilçe devlet hastanesi kazandırmış olduk” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: İLÇEMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE BİR HİZMET BİNASI KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ Başkan Ferit Yıldırım, “Arıtma tesisi çalışmamız var. Yakın bir tarihte ihale aşamasına gelecek o da çok önemli sağlıkla alakalı. Yine aynı şekilde Arıcak’ın girişine geldiğimizde Arıcak tarım arazisinin yüzde 90’ının olduğu bir bölge desteklediğimiz onu da Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’yle beraber yaptığımız proje ihalesi de yapıldı onun. Kapalı sistem dediğimiz büyük bir sulama kanalı. Yaklaşık 40-45 milyonluk bir iştir. Ona da müteahhit inşallah başlayacak. İki sezonda ancak biter. O bittikten sonra tarımsal anlamda da sulamayla alakalı insanlarımız inşallah bayağı bir rahatlığa kavuşacaklar. Bu süre zarfında yine 9 tane sıfır araç belediyemize kazandırmış olduk. Belediye hizmet binamızda projemizi çizdirdik, mecaliz kararımızı aldık, kredi talebinde bulunduk. Bakanlıktan kredi onayını bekliyoruz. Kredi onaylandıktan sonra inşallah bunu yıkıp yerine daha büyük 3 katlı bir hizmet binası ilçemize yakışır şekilde kazandırmış olacağız inşallah” şeklinde konuştu.

YILDIRIM: ÇALIŞMALARIMIZI BİZ BUNU HÜKÜMETİMİZİN DESTEĞİYLE YAPTIK Arıcak Belediye Başkanı Yıldırım, “Sekizinci yıla girdim. 2014’de seçildim. Saydığım ve sayamadığım Gümüşyaka Mahalle’miz var mesela. Yaklaşık 2 aydır orada duvar ve sulama kanalı yapıyoruz devam ediyor halen. Köprüdür, duvardır, yol genişletmedir onlar zaten günümüzde artık rutin işlerdir. Bu süre zarfında ilçemize yeterli mi değil tabi ki. Elimizden geleni yapacağız ilçemize hizmet konusunda. Bugüne kadar ilçemize kazandırdığımız bütün hizmetleri de her ortamda söylüyorum; kendi bütçemizle ya da kendi imkanlarımızla yapmış değiliz. Biz bunu hükümetimizin desteğiyle, siyasilerimizin desteğiyle, bürokrasinin desteğiyle gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER