Arıcak Regülatörü ve HES projesi beklemeye alındı.

Arıcak Regülatörü ve HES projesi beklemeye alındı.

Arıcak Regülatörü ve HES projesi beklemeye alındı.

Zığır mevkiinde 1500 m ve 1195 m kotları arasında yapılması planlanan Arıcak Regülatörü ve HES projesi, Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım'ın DSİ 9. Bölge Müdürlüğü'ne yaptığı itiraz sonucunda, projenin mansabında Deştek Regülatörü ve Sulama projesinin bulunması, dere yatağında bulunan doğal güzelliklerin ve yaban hayatının yanı sıra, hayvancılıkla uğraşan ilçelilerin konaklama ve otlatma alanlarının etkilenecek olması gerekçeleriyle beklemeye alındı.

Ali Şerifoğulları, Başkan Ferit Yıldırım ile konu ile ilgili yaptığı görüşmede, Arıcak halkının %10'nun bile projeye karşı olması durumunda projenin yapımının arkasında olmayacaklarını açıklayıp, Arıcaklıların yanında olduğunu ifade etti.

ArıcakNet olarak, Arıcaklıların tepkisine kayıtsız kalmayarak projenin yapımının durdurulmasında emeği geçen Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım'a, çevreye ve halkın isteklerine duyarlılığından ötürü Ali Şerifoğulları'na, ilçeye yaptıkları ziyaretle halkın sesinin duyulmasına katkı sağlayan DEVA partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal ve yönetimine, süreç boyunca Arıcaklılara desteklerini ifade eden Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol'a ve ilk günden itibaren doğa ve çevre bilinciyle Arıcak'a sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

ArıcakNet

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 16:48

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER