Arıcak Üçocak Beldesinde toplu açılış töreni

Arıcak Üçocak Beldesinde toplu açılış töreni

Arıcak ilçesine bağlı Üçocak Beldesinde, GAP Belediyeler Birliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince yapımına destek verilen Millet Parkı, Mesire Alanı, Mezarlık Köprüsü ve bağlantı yollarının toplu açılış programı yapıldı.

Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU, törende yaptığı konuşmada Palu, Hani, Dicle, Arıcak ve Lice ilçelerinin kültürü, inancı, geleneği, müziği, folkloru ve dilinin aynı olduğunu söyledi.

Her ilçede yaptıkları gibi Hani’deki değerlendirme toplantısında Hani-Üçocak beldesi arasındaki yolun burada yaşayan vatandaşlar için çok önemli olduğunu gördüklerini belirten Karaloğlu, bundan dolayı yol yapım kararı aldıklarını ifade etti.

Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Üçocak Beldesi’ne, GAP Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çeşitli destekler veriyoruz. Ama en önemlisi bu yol. Yol her şeydir. Yol olmayınca insanların ilişkisini de güçlendiremiyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Yol medeniyettir’ diyor. Gerçekten yol, su medeniyettir. Yani bir bölgenin altyapısı yoksa yukarıda ne yaparsanız yapın işe yaramıyor.”

Son 15 günde yürüttükleri çalışmalarla Çukur ile Üçocak arasındaki yolun durumunu iyileştirdiklerini vurgulayan Karaloğlu, yolun tam kullanıma açılması için finansmanı ayarladıklarını ve ihale dosyasının hazır olduğunun müjdesini verdi.

Karaloğlu, kış mevsiminde yolun altyapısını ve sanat yapılarını inşa edeceklerini, Mayıs’ta ise 9 kilometrelik yola asfalt sereceklerini aktardı.

Diyarbakır-Elazığ birbirine yakınlaşacak

Diyarbakır’ın yukarı Mezopotamya’nın, Elazığ’ın ise Doğu Anadolu Bölgesi'nin merkezi olması açısından iki önemli vilayet olduğuna değinen Karaloğlu, yol çalışmalarının tamamlanmasıyla Diyarbakır ile Elazığ’ı biraz daha yakınlaştıracaklarını dile getirdi.

Karaloğlu, Elazığ'la Diyarbakır arasındaki yolları çoğaltacaklarını, Dicle ve Elazığ Bukardi mahallesi arasındaki yolun yapımına da yazın başlayacaklarının müjdesini verdi.

Üçocak Beldesinde açılışı yapılan Millet Bahçesi ve Mesire Alanı programına

Elazığ Valisi Erkaya YIRIK,

Diyarbakır Valisi ve Büyük Şehir Belediye Başkanı  Münir KARALOĞLU, ilçe Kaymakamı Onur ŞAN, Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, Bükardi Belediye Başkanı  Yılmaz Açmaz, Palu Belediye Başkanı  Bekir YILDIRIM, Hani Belediye Başkanı  İbrahim LALE, Dicle Belediye Başkanı Felat AYGÖREN, Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ArıcakNet

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER