Onlar da bizim canımız!

Onlar da bizim canımız!

Arıcak'ta son yıllarda hayvan haklarına duyarsızlıktaki artışı üzülerek takip ediyoruz. Özellikle kış aylarında soğuk ve yağışın etkisiyle yiyecek ve barınak ihtiyaçları artan hayvanlara ilgisizlik ortadayken, coğrafyamızla özdeşleşmiş olan keklik ve tavşan gibi yaban hayvanlarının kontrolsüz bir şekilde avlanıyor olması tepkilere sebep oluyor. Ayrıca Arıcak meydanında kümeleşen köpek sürüleri trafikte problemlerler yaşanmasına ve köpeklerin araçlar tarafından ezilmesine sebep olmakta.

Bir diğer yandan, Üçocak beldesinde yazları iş gücü olarak kullanılan bir grup eşek, şu günlerde korumasız ve kontrolsüz bir şekilde doğaya bırakılmış. Yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlar, soğukların da etkisiyle iyice zor duruma düşmüş durumda.

ArıcakNet olarak öncelikle bütün Arıcak halkından doğal yaşama ve hayvan haklarına saygı duyulması, bu bilincin gelecek nesillere aktarılması konusunda hassasiyet bekliyoruz. Sonrasında, Arıcak halkından beklediğimiz bu duyarlılığın fazlasını Arıcak idarecileri ve siyasetçilerinden de bekliyoruz.

Arıcak halkı adına, Arıcak Kaymakamlığı ve Arıcak Belediyesinden yaşanan bu üzücü duruma kalıcı çözümler bulunmasını talep ediyoruz. Kontrolsüz avlanma kesinlikle denetim altına alınmalıdır. Sokak köpekleri ve sokakta kalan diğer hayvanlar için barınaklar oluşturulmalıdır ve yiyecek ihtiyaçları temin edilmelidir.

ArıcakNet

Arıcak Net

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER